Yöresel Düğün Kıyafetlerinden Bindallı Modelleri


Özel gecelerde bütün bayanlar güzel gözükmek , dikkat çekmek ister. Bazı bayanlar ise farklı kıyafetlere yönelerek bu işi biraz daha abartmaktadır. Farklı kıyafetlerden kastımızı bir örnekle açıklamak gerekirse; bindallı modelleri. Normal düğünlerden ziyade daha çok köy düğünlerinde ve yöresel düğünlerde, özellikle de kına gecelerinde çok sık tercih edilen bindallı modellerini mercek altına alıyoruz.

bindallı-1

Bindallı modellerine herkes yanaşmaz çünkü çekinirler. Gerçekten de cesaret ister. Sonuçta bir çok insana farklı geleceği için bakışlara maruz kalınma durumu olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha çok nişanda tercih edilse de özellikle milli benliğine bağlı insanların düğün törenlerinde hemen herkesin tercih ettiğini de belirtmek gerekir. Misal Çerkes aileleri düğünlerinde bindallı modellerine benzer kıyafetler giymektedir.

bindallı-2

Bindallı fiyatları çok da pahalı değil. Sonuçta yabancı markaların ürettiği bir bindallı olmadığı için fiyatlar makul seviyelerde. Bindallı modelleri daha çok el emeği göz nuru oldukları için fiyatlar 60-70 lira arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Şayet toplu bir alım yapacaksanız daha uygun fiyatlardan yararlanmak için markafoni, 1v1y, trendyol gibi fırsat sitelerine tıklayıp kampanyaları incelemeniz yararınıza olacaktır.

bindallı-3

Leave a Comment